Onderzoek naar beleving Vecht en het Vechtdal - Foto: Gemeente Dalfsen
Foto: Gemeente Dalfsen

Onderzoek naar beleving Vecht en het Vechtdal

DALFSEN – Duizend inwoners van de gemeente Dalfsen hebben de afgelopen tijd een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan een grootschalig Vechtdalonderzoek. Het onderzoek richt zich op de wijze waarop de inwoners de Vecht en het Vechtdal beleven en waarderen.

In het hele Vechtdal werden in totaal vierduizend brieven verstuurd.

In het programma Ruimte voor de Vecht werkt provincie Overijssel samen met partners aan een Vechtdal zonder overstromingsgevaar. Daarnaast richt Ruimte voor de Vecht zich op versterking van de landschappelijke waarden en versterking van de economische kracht van het Vechtdal.

De afgelopen jaren zijn diverse projecten in gang gezet om de doelstellingen te bereiken. Denk daarbij aan de Vechtcorridor bij Zwolle, het Waterfront van Dalfsen, de Vechtoevers in Ommen en de sluis en het Vechtpark bij Hardenberg. Ook de aanleg van het Vechtdalwandelpad in Duitsland maakt deel uit van het programma.

De duizend inwoners uit de gemeente Dalfsen krijgen de uitnodiging per brief. Daarna kunnen ze tot 12 mei online een vragenlijst invullen. Onder de deelnemers worden drie rijk gevulde manden met Vechtdalproducten verloot.

Het belevingsonderzoek onder bewoners van het Vechtdal is een vervolg op eerder onderzoek in 2011. In een strook van 2 kilometer aan weerszijden van de rivier werden bewoners gevraagd naar bijvoorbeeld hun oordeel over de omgeving. De bewoners waardeerden hun omgeving met een 7,9. En maar liefst 90 procent toonde zich tevreden met de Vecht als omgeving om te recreëren.

Artikel delen:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *